Kedy v manažmente zasiahnuť a kedy nechať veci plynúť ako idú?

Kedy v manažmente zasiahnuť a kedy nechať veci plynúť ako idú?

Keď sme na pozícii manažéra a vedieme tím, jednou z kľúčových vecí je naša schopnosť rozlíšiť, kedy ľuďom  do práce zasahovať a kedy im nechať voľnosť. Ak budeme robiť len jedno, alebo len to druhé, tím nedosiahne najlepší možný výsledok.

Experti na leadership odporúčajú, aby sme ľudí viedli autenticky, aby sme boli sami sebou. Má to však jeden háčik. Ak budeme sami sebou v každej situácii, v skutočnosti nášmu tímu neumožníme zažiariť.

Je prirodzené a ľudské, že každý inklinujeme k niečomu viac a k niečomu menej. Niektorí z nás potrebujú mať veci čo najviac pod kontrolou, iní sú presvedčení, že nechať ľuďom voľnosť a priestor, aby sa mohli realizovať a uplatniť svoj talent, je ten najlepší prístup.

V poriadku. Tomu rozumieme. Ale podľa čoho teda rozlíšiť, kedy do práce ľuďom zasahovať a kedy nie?

Všetko závisí od sily tímu a jednotlivcov, ktorých v tíme máme. Ak ste manažér:

  • Vyberajte do tímu talentovaných ľudí s rozličnými schopnosťami, ktoré sa budú vzájomne dopĺňať.   

  • Ak ste si ľudí do tímu sami nevybrali ale ste ich  „zdedili“, zistite si o nich čo najviac. Môžete tak        urobiť prostredníctvom individuálnych rozhovorov,    ich pozorovaním v rôznych situáciách, či pomocou assessmentov.

  • Dajte im šancu byť úspešnými. Vyberte projekty, v ktorých sa môžu angažovať a využiť svoje silné stránky. Spoločne si odsúhlaste ciele  a vzájomné očakávania.
  • Ak nevidíte progres, zasiahnite. Veľká chyba, ktorú manažéri robia je, že nechajú svojich ľudí pokračovať vo vykonávaní nesprávnych aktivít, až to vedie do slepej uličky, odkiaľ je ťažší návrat. Toto je situácia, kedy sa od vás ako od manažéra očakáva, aby ste zakročili. Vyhnete sa tak zbytočnej frustrácii a negatívnym emóciám vyplývajúcich z neúspechu. Najmä, ak vaši ľudia zistia, že ste ich mohli včas upozorniť.

  • Nechajte potenciál naplno rozkvitnúť. V mnohých prípadoch, ak máte tých správnych ľudí, nie ste vy tá najtalentovanejšia osoba z tímu. Druhá veľká chyba manažérov je, že potláčajú kreatívne myslenie u ľudí. Umožnite svojim ľuďom prejaviť sa, nech sa ukážu a prispejú svojimi nápadmi. Budú vám za to vďační a vy získate priestor na premýšľanie o nových projektoch. Vašou úlohou je v tomto momente nechať veci plynúť.   

Celý úspech tímu leží len na vás. Ak sa chcete tejto úlohy zhostiť čo najlepšie, navštívte náš otvorený tréning Management University a my vám pomôžeme siahnuť na najvyššie méty.

Juraj Líška
Business Unit Director